KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12282022
nr 1228 2022
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Blandteknik, Lastning av båt. Signerad, daterad 1928,52x44
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:20:32
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.900 kr
1.900 kr
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert